Максимівка
Церква Прсв. Тройці 1885
Церква у Максимівці збудована в 1885 році (за іншими даними - в 1875 - 1877 рр.). До 1939 р. була дочірньою до матірної (парафіяльної) церкви в сусідньому Лолині. У 1956 році радянська влада закрила церкву, а в 1980 році було вивезено в Долину й церковні речі. У 1989 році церкву було відкрито і громада власними силами відновила храм, придбала дзвони. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква у користуванні громади УАПЦ. Колись в селі діяв монастир оо. Редемптористів - монахів чину св. Ізбавителя (ЧСІ).

Деревяна церква розташована недалеко від в'їзду до села, на підвищенні, 120 м. на схід від правого берега р. Свіча. Вівтар орієнтований на південь. До нього з півдня прибудована рівноширока захристія. До вівтаря з півночі прилягає розширена нава, а по осі - вужчий прямокутний бабинець, який при розбудові об'єднали з колишнім присінком. Будівля оточена піддашшям.

Під час останнього зовнішнього ремонту стіни оббили горизонтально пластиком, дахи перекрили новою бляхою. Ліхтар з маківкою посаджені на восьмибічний верх, який вкриває світловий восьмерик нави. З північного сходу від церкви знаходиться сучасна деревяна шестибічна двоярусна дзвіниця, завершена величезною банею з ліхтарем і маківкою на вершині.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Рисунок частини села з церквою і дзвіницею. Автор Гайнріх Фоґелер, 1916 р. з www.zbruc.eu