В другій половині XVII ст. в Старих Кутах згадується церква під титулом Різдва Христового. На місці давнішої церкви в другій половині XVIII ст. постала новіша церква, також з дерева, яка позначена на карті 1783 року там, де й сучасна.

У 1868 році її замінила наступна дерев'яна церква. Ремонтована у 1995 році. Іконостас походить з початку ХХ ст. Сьогодні церквою, яка внесена до Реєстру пам'яток архітектури національного значення, користується греко-католицька громада.

Дану церкву можна знайти в південно східній частині Старих Кутів, за 350 м. на захід від центральної дороги, на цвинтарі. Церква типова за плануванням, правда завершена не однією банею, а трьома. Як і в багатьох церквах цього району захристія тут однакової ширини з вівтарем і накрита спільним дахом.

З заходу і півдня до церкви прибудовані два ганки. Ймовірно, їх прибудували за незалежності України. Цікаво, не всі стіни над опасанням оббиті бляхою. Дерев’яна дзвіниця з 1881 року розташована з заходу від церкви. Два нові церковні дзвони посвятили у 2013 році.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.  

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Старі Кути
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Преображення Господнього 1868
Фото 19. 07. 2014, Ігор Пунда.
Вид на іконостас. Фото 19. 07. 2014, Ігор Пунда.