Караєвичі
Церква Успіння Пр. Богородиці 1740
Церква на карті.   Фото 3.09.2015, Сергій Трохимець.
"Свято-Успенська церква с. Караєвичі побудована в 1740 році на кошти п. Антона Богуша" - саме така інформаційна таблиця на стіні святині нагадує про історію цієї церкви. Пан Богуш був місцевим поміщиком, та крім його коштів на будову церкви жертвували парафіяни. Окремо стоячу дерев'яну дзвіницю збудували у 1863 році (на той час містила сім дзвонів). 10 червня 1765 року вищезгаданий п. Богуш надав церкві ерекційний документ. Паламарка і присінок прибудовані до церкви у 1857 році. Тоді ж влаштували бічний вхід до церкви. Ремонтована у 1960-х роках. У використанні громади УПЦ КП.

Дерев'яна церква в цьому селі збереглася на краю цвинтаря північно західної частини Караєвич. Церква різко контрастує за своєю конструкцією у порівнянні з іншими церквами в околиці, адже немає типової дерев'яної вежі-дзвіниці прибудованою до бабинця. Святиня тризрубна (зруб нави ширший), має один верх. Церква має дві прибудови: паламарку при північній стіні вітаря і чималий присінок при західній стіні бабинця.

Бічний вхід - у південній стіні нави. У 2015 році церкву зовні активно ремонтували - маківку і баню покрили булатом жовтого кольору, дахи - синього кольору, а зовнішні стіни почали обшивати фальшбрусом - зовсім нетиповим матеріалом для тутешніх дерев"яних церков. На південь від церкви стоїть дерев'яна двоярусна дзвіниця, дах якої вже перекритий новою бляхою.

Поблизу церкви можна побачити не одне поховання не простих осіб. Тут спочивають: "Екатерина Николаевна Шпачинская"; "Протоієрей Сергій Шпачинскій +22.ІІІ.1933 р., на 69 г. ж."; "Священническая вдова Анисія Васильевна Козъй +24 Янва. 1888 г.на 33 году своей жизни"; "Митрофор. протоиерей Соражкевич Владимир Семенович 1.І.1876 - 18.Х.1947"; "Соражкевич Любов Володимирівна 1890-1970"; "Здъсь погребенъ Генерал Маіоръ Николай Александровичь Линденъ".

ЛІТЕРАТУРА: Воскресіння духу. Православні громади, храми та настоятелі Рівненського благочиння Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату / ред. упоряд. протоієрей Олександр Кулик. -Рівне: О. Зень, 2013.
Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1889. Т. 2.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Фото 3.09.2015, Сергій Трохимець.
Рівненський
район
___

Рівненська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор