Підліски
Церква Трьох Святителів 1868
Церква в Підлісках походить з 1864 - 1868 рр. (над входом до церкви зі сходу на таблиці вказана дата "1864"). Була дочірньою до матірної церкви в с. Лолин. У міжвоєнний період переосвячена на Введення в храм Пр. Богородиці. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква в користуванні громади УАПЦ. Вона єдина в Україні серед дерев'яних церков, в якій зберігся старовинний орган, який виготовив наприкінці ХІХ ст. майстер Ян Грохольський зі Старого Сонча. Орган залишили на збереження німці-колоністи, які покинули цей край в 1939 р.

Деревяна церква знаходиться в центрі Підлісок, при дорозі, між забудовою, на просторій ділянці з пологим ухилом. Типова тризрубна одноверха будівля, в якій до ширшого квадратового зрубу нави з заходу прилягає вужчий вівтар з прибудованими ризницями, а зі сходу - також вужчий бабинець, до якого по осі прибудований прямокутний присінок.

Будівлю оточує шпроке піддашшя, стіни під опасанням шальовані вертикально дошками і деревяною вагонкою, над опасанням по ремонті оббили пластиком. Вікна тепер також пластикові. Маківка з ліхтарем вінчають восьмибічний верх нави, посаджений на сліпий восьмерик. На південний схід від церкви збереглася деревяна прямокутна (а не квадратна) в плані двоярусна дзвіниця, вкрита чотирисхилим дахом, на гребені якого влаштований ліхтар з маківкою.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор