Німшин
Церква Св. Івана Хрестителя 1810
Деревяна парафіяльна церква збудована і освячена в 1810 р. Канонічна візитація церкви відбулася в 1833 р. Також про церкву згадано в 1895 р. і 1914 р. До другої світової війни була під титулом Богоявлення Господнього(?) (за іншими даними - Покрова Пр. Богородиці(?). Зачинена з 1963 по 1990 р. У цей час представники радянської влади зруйнували деревяну дзвіницю. Після відкриття відремонтована і переосвячена на Св. Івана Хрестителя. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква в користуванні громади УГКЦ. У 2010 р. освятили новий мурований храм Успіння Пр. Богородиці.

Стара церква розташована на південно західній околиці села, на рівній ділянці в оточенні дерев. Невелика приземиста тризрубна одноверха. Складається з трьох квадратових в плані зрубів (нава - ширша), орієнтованих з заходу на схід. На довжину вівтаря при його північній стіні прибудована ризниця. Вхід до церкви - у південній стіні бабинця. Над входом влаштований двосхилий дашок, який, як і ризниця, розриває піддашшя, яке оточує церкву і опирається на випусти вінців зрубів.

Стіни будівлі шальовані вертикально дошками і лиштвами. Наву завершує четверик з одним заломом, на якому посаджений світловий восьмерик, вкритий низькою банею, яку вінчає грушаста маківка. Менші маківки влаштовані на гребенях двосхилих дахів бабинця і вівтаря. На схід від церкви за незалежності України збудована надбрамна дзвіниця на металевому каркасі.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви її фасади і план у 2001 р.   Фото www.info-library.com.ua.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор