Риків
Церква Св. Василя Великого 1810
Церква на карті.  Фото 3. 05. 2011
Церква розташовується у центрі села, вище дороги, на схилі, біля цвинтаря. Збудована у 1810 році. Святиня середніх розмірів, невисока, тризрубна, триверха. До вівтаря з півночі прибудована ризниця, накрита двоярусним дахом (нижній ярус суміщений з піддашям).

До речі, на фото з 1980-х рр. ризниці не було. Будівлю опоясує широке піддашя, стіни під яким (як і випусти вінців зрубу) вертикально шальовані дошками, над піддашям - дошками з лиштвами (до рівня даху, далі - оббиті бляхою).

Характерною рисою даної церкви я б назвав зрізані кути стін над піддашям вівтаря та бабинця. Очевидно, в інтер'єр церкви практично не потрапляє природне світло, адже тільки у стінах нави є по парі спарених невеликих вікон і ще у південній стіні вівтаря одне віконечко.

Восьмибічні верхи над вівтарем навою і бабинцем мають по три заломи, накриті низькими банями, які вінчають маківки цибулястої форми. На північний-захід від святині розташована дерев'яна квадратова у плані двоярусна дзвіниця, накрита шестибічним наметовим дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор