Липа
Церква Вознесіння Господнього 1902
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Попередня до теперішньої деревяна церква Вознесення Господнього була зведена у 1728 році. Існуюча церква в селі збудована протягом 1901-1902 рр. майстром Гнатом Покришкою замість розібраної того ж року старої церкви. До другої світової війни була дочірня до матірної церкви у с. Слобода-Болехівська. Церква в користуванні громади УГКЦ. Церква в с. Липа єдина на Долинщині покрита гонтами.

Церква збудована посеред села, на схилі високого пагорба. З дороги до неї ведуть довгі сходи. Вівтарем орієнтована до півночі. Невелика за розмірами хрещата в плані одноверха будівля. До квадратової нави з заходу і сходу прилягають короткі гранчасті бічні рамена, з півночі - також гранчастий вівтар з прибудованими ризницями, а з півдня навколо бабинця оббудований зашклений ганок.

Стіни церкви ошальовані вертикально деревяною вагонкою, дахи покриті гонтами, які, очевидно, просочені маслом. Середхрестя нави завершує світловий восьмерик з одним заломом, який вінчає ліхтар з маківкою. На схід від церкви, ліворуч вхідних воріт, існує деревяна квадратова в плані двоярусна дзвіниця, вкрита пірамідальним дахом.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на частину іконостасу.   Фото 2010 р., автор Prime з www.ukrfoto.net.
Вигляд на початку 1930-х років. З "Українські деревляні церкви", М. Драган.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор