Станківці
Церква Св. Арх. Михайла 1830
Стара церква зі Станківців походить з 1830 року. Була дочірньою до матірної церкви у сусідньому с. Церківна. Трохи більше за 100 м. на північний схід від старої церкви протягом 1995-2003 рр. постав новий мурований храм Покрова Пр. Богородиці. Церква в користуванні громади УГКЦ.

В Станківцях знайти стару, вже не діючу церкву без проблем - їдете дорогою, бачите автобусну зупинку, піднімаєте погляд трохи вище - і ось вона, на терасі схилу, фарбована у блакитно-коричневі кольори. Церква справді малих розмірів і навіть прибудований до бабинця зашклений ганок не вирішив проблему як помістити більше вірних. Стіни під опасанням щедро завішені старими образами.

Ще з цікавого - форма верху над навою, а особливо дуже високі маківки на ліхтарі над навою і на гребенях дахів бабинця і вівтаря. Невелику деревяну дзвіницю чомусь збудували буквально за декілька метрів напроти входу до святині. Дзвіниця має два яруси (перший квадратовий, другий - восьмибічний), розмальована подібно до церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор