Болехів
Церква Успіння Св. Анни 1870
Церква на карті.   Фото 07.02.2013.
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Згідно накладних цифр на західній стіні надопасання бабинця, існуюча церква зведена у 1870 році. В історії даної церкви фігурує ще одна дата - "1860 рік" (помилково вказаний 1870 рік?). На стіні в інтер'єрі церкви існує напис фарбою: "СІЯ ЦЕРКОВЪ Св: СОЗДАННА ЖЄРТВАМИ СЄЛЯН р: Б: 1870, ЗА ОТЦЯ ПАРОХА ТРЄМБИЦКОГО. В СОЛ-КТЫТОРЪ НИКОЛАЙ ЮЗКОВЪ ЗЪ ПОДЪ №22, ЮЗКОВЪ ВАСИЛЇЙ ЗЪ... (далі напис існує, але прикритий - моя прим.). Візитація церкви митрополитом відбулася у 1909 році. Реконструйована у 1980-х рр. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Церква знаходиться в південній частині міста, по вул. Довжанська, між забудовою. Досить довга будівля, стіни якої шальовані вертикально деревяною вагонкою. Дата будівництва намальована на стіні над опасання бабинця, над входом до церкви, над забраженням свв. кн. Володимира і Ольги. Складається з видовженого прямокутного бабинця, трохи ширшої нави і вужчого гранчастого вівтаря, до якого з півдня прибудована ризниця.

Вікна у стінах церкви замінили пластиковими. Будівлю оточує піддашшя, яке опирається на профільовані випусти вінців зрубів. Наву завершує сліпий восьмерик, вкритий наметовим верхом з ліхтарем і маківкою. Більших розмірів ліхтарі з маківками підкреслюють гребені дахів бабинця і вівтаря. На південь від церкви стоїть муровано-деревяна триярусна дзвіниця, накрита восьмибічним дахом. Біля церкви у 2001 році збудована "в честь 2000-ліття Різдва Христового" мурована каплиця.

ЛІТЕРАТУРА: "Сакральна Бойківщина. Історико-культурна спадщина. Частина 1". За ред. проф. В. Великочого, Київ - Івано-Франківськ, 2012. - 302 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  З "Сакральна Бойківщина. Історико-культурна спадщина. Частина 1". - 2012.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор