Лужки
Церква Св. Арх. Михайла 1938
Попередня до існуючої деревяна церква Св. Аристратига Михайла походила з 1730 р. (за іншими даними - з 1739 р.). Була зведена майстром Яковом Пуголем з с. Тухля і Федором Удичем з с. Либохора.  Зруйнована перед 1938 роком. У 1938 році в селі постала нова деревяна церква, очевидно, на місці попередниці. Була дочірньою до матірної церкви в сусідньому с. Слобода-Болехівська. Церква в користуванні громади УПЦ КП.

Розташована в центрі Лужків, при дорозі, на підвищенні. При невеликих довжині і ширині має значну висоту. Також варто зауважити, що церква має нестандартні форми - у неї дуже вкорочений бабинець, який на першому ярусі має по боках зашклені стіни, такі ж укорочені як бабинець бічні рамена нави поєднані з бабинцем кутовими прибудовами (ймовірно, у них розміщені сходи до хорів), ризниці, які прилягають до гранчастого вівтаря мають зрізані стіни - це і не тільки свідчить, що проект церкви розробляв відомий на той час архітект.

Стіни під опасанням залишили з відкритого зрубу, над опасанням - шальовані вертикально деревяною вагонкою. Світловий восьмерик на четверику з одним заломом завершує середхрестя нави, вкритий світловим восьмериком, вкритий банею, яку вкриває маківка. Також маківки влаштовані на гребенях дахів вівтаря, бічних рамен і бабинця. З північного заходу від церкви збереглася невелика дерев'яна двоярусна дзвіниця, вкрита восьмибічним наметовим дахом.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид на іконостас.  Фото ? року з www.pravoslavie.if.ua