Церква в Соколівці вперше згадується на початку XVIII ст. Вже в другій половині цього ж століття замість неї збудували нову церкву, також дерев'яну. Наступна, яка збереглася сьогодні, зведена 1866 року. Щойно через десять років церкву освятили. Була парафіяльною.

Наново посвячена у 1900 році вже під титулом Зіслання Св. Духа. Як видно на фото, на початку ХХ ст. церква була під гонтами. Перекрита бляхою в 1970-х роках. Церква є в Реєстрі пам'яток архітектури національного значення. В 2016 році святкували 160-ліття(?) церкви (з 1856 р.?). Сьогодні її використовує для богослужінь православна громада Київського патріархату.

Церкву побачите з півночі від центральної дороги в західній частині села, біля цвинтаря. Довга хрещата в плані одноверха споруда, правильно орієнтована. До церкви ведуть два входи через прибудовані зашклені ганки - один з заходу до бабинця, другий - з півдня до нави.

Рівноширока захристія прилягає зі сходу до вівтаря. Вхід на прицерковну територію з дороги через довгу муровану стінного типу надбрамну дзвіницю, в якій висять сім дзвонів різного розміру. З 1923 року до 1947 року парохом церкви був о. Олекса Волянський (1862-1947) – громадсько-культурний діяч, просвітитель, етнограф.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.  

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Соколівка
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Зіслання Св. Духа
1866
Фото 17. 08. 2014, Ігор Пунда.
Вигляд церкви в 1904 році. Фото K. Moklowski з fototeka.ihs.uj.edu.pl
Частина інтер'єру храму. Фото ? року з www.kolomija.com