Бібщани
Церква Різдва Пр. Богородиці 1739
Церква на карті.  Фото 9. 07. 2007
Про будівництво існуючої церкви свідчить напис на одвірку дверей (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Збудований храм цей Різдва Пресвятої Богородиці Року 1739 Місяця Травня Дня 1 за священного ієрея Михайла Кап... св. храму цього". Церква споруджена майстром Теодором Бреґінем (про це сповіщають два написи). Від вибудованої ним будівлі збереглися вівтар, нава і частина бабинця – первісна частина пірамідальної композиції з домінуючою навою.

Напис на деревяній таблиці над вхідними дверима свідчить (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Та церква Реставрована старанням ксьондза Яна Хромовського з допомогою старших Братівцієї церкви Семеона Товпишкі, Семеона Рекштинського війта Гринька Наконечного майстром був Іван Росошка Року Божого 1840 місяця липня". До 1939р. покровителем церкви був відомий землевласник Юрій граф Потоцький. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква у користуванні громади УАПЦ.

Розташовується на схилі південної частини села, нижче дороги. Складається з маленької квадратової в плані нави, вужчого вівтаря зі сходу та рівноширокого наві бабинця з заходу. Після перебудови збудована прямокутна ризниця з півночі вівтаря, розширений в західну сторону бабинець і при його західній стіні влаштовані хори. Церква оточена піддашшям.

Стіни підопасання вертикально шальовані дошками і лиштвами, надопасання - тільки дошками. Низький восьмерик нави вкритий шоломовою банею, увінчаною сліпим ліхтарем з маківкою. Бабинець та вівтар вкриті трисхилими дахами. На південний схід від церкви розташована деревяна квадратова в плані двоярусна дзвіниця, накрита пірамідальним дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на поч.1980-х рр.Фото з"Памятники градостраительства и архитектуры УкраинскойССР"
Вигляд у 1990 році.  Фото М. Жарких з www.pslava.info
Золочівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор