Фитьків
Церква Св. Параскеви 1928
Церква на карті.   Фото 27. 11. 2013, Володимир Дідик.
Відомо, що фитьківська церква найраніше згадується в другій половині XVII ст. Давніша церква на карті 1783 року позначена там же, де й сучасна. В середині ХІХ ст. замість попередньої збудували наступну дерев'яну церкву. Розібрана перед закладанням нової дерев'яної церкви.

У 1928 році за проєктом архітекта Євгена Нагірного збудована і посвячена дерев’яна церква, яка збереглася до тепер. Для будівництва частково використали придатне дерево з розібраної церкви. Розмальована у 1930-х роках. Церква була парафіяльною. В радянський період не чинна. Богослужіння відновлені у 1989 році. Сьогодні в користуванні громади УГКЦ, пам'ятка архітектури місцевого значення.

Церква стоїть біля школи, з заходу від дороги. Тому вхід до церкви зробили зі сходу, а вівтар відповідно розвернули на захід. В плані церква хрещата, досить довга, завершена одним верхом. При гранчастому вівтарі прибудовані ризниці. Гребінь даху бабинця вінчає високий ліхтар з маківкою.

Крім головного входу до бабинця є додаткові у стінах бічних рамен нави. Зовні церква відновлена, вікна замінені пластиковими. З південного сходу від церкви розташована сучасна дзвіниця - мурований перший ярус і дерев'яні другий і третій. Попередня дерев'яна дзвіниця простояла до 1980-х років.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна і Юрія Дмитрука.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Надвірнянський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Інтер'єр церкви.  Фото 15. 04. 2012, Юрій Дмитрук.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор