Крихівці
Церква Успіння Пр. Богородиці 1928
У 1680 році в документах вже згадується крихівецька церква. Давніша дерев'яна церква у 1783 році була розташована приблизно там же, де й теперішня. Попередня до існуючої дерев'яна парафіяльна церква зведена у 1805 році згоріла під час Першої світової війни у 1916 році. Проект нової церкви, також з дерева, розробив архітект Лев Левинський у 1923 році. За цим проектом церкву збудували у 1928 році. Була чинною до 1952 року. За іншими даними церква в совєтський період була постійно чинною. Сьогодні церква - пам'ятка архітектури місцевого значення (охоронний № 466-М). В користуванні громади УГКЦ.

Церква стоїть при головній дорозі в центрі Крихівців, біля місцевої школи. Вівтар церкви орієнтований на південний схід. Чималих розмірів хрещата в плані триверха будівля, з прибудованими захристіями до вівтаря і присінком до бабинця. Бічний вхід - у північному рамені нави. По останньому ремонті (проведений у 2009 році) зовнішні стіни церкви суцільно ошальовані фальшбрусом (до того були оббиті, ймовірно, пластиком), вікна замінили пластиковими, покриття верху нави і верхів над вівтарем і бабинцем перекрили булатом, дахи - новою бляхою. Іконостас був виготовлений художником-різьбарем Кудлак Іваном Васильовичем (03.03.1915-08.01.1983) з м. Івано-Франківськ і встановлений весною 1963 року. На північ від церкви збереглася дерев'яна триярусна дзвіниця, зовні ремонтована аналогічно церкві. Прицерковна територія повністю облаштована.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Івано-Франківська
міська рада
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид на іконостас.  Фото 7. 09. 2018, Богдан Кудлак.
Художник-різьбар Іван Кудлак (на фото з колоною в руках), ліворуч нього о. Микола Паснак біля іконостасу. Фото 1963 р., надав Богдан Кудлак.