Попівці
Церква Прсв. Тройці 1935
Церква на карті.   Фото 31.03.2011.
Перша відома згадка про одноверху церкву Воскресіння Христового в Попівцях походить з 1402 р. Дата будівництва була вирізьблена на одвірках дверей. Церква була збудована приблизно на тому місці, де стоїть існуюча сьогодні. У 1893-1894 рр. будівничий Пакушевський збудував нову муровану величаву церкву замість давнішої дерев'яної з 1733 р. Перша церква розташовувалася в центрі села в долині. На її місці пізніше була збудована каплиця.

Муровану церкву зруйнували під час Першої світової війни. Мешканці збудували тимчасову дерев'яну каплицю, а в 1934-1935 рр. на фундаменті попередньої мурованої церкви майстер В. Літовінський звів нову дерев'яну будівлю. Очевидно, після відкриття на поч. 1990-х рр. переосвячена з Непорочного Зачаття Пр. Богородиці на Прсв. Трійці. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташовується на високому пагорбі над долиною Ікви у південній частині села, яка називається Горбанівка. Раніше церква була оточена старими ясенами. Збудована з дерева, яке возили з села Грицеволя (сьогодні Радехівського р-ну, за понад 50 км. від Попівців - моя прим.). Велика і висока хрещата в плані, одноверха будівля на бетонному фундаменті. Складається з прямокутних в плані зрубів бабинця, бокових рамен та вівтаря, по боках якого розташовані дві захристії. Вище великого піддашшя, яке оточує церкву і оперте на фігурні випусти вінців зрубів, зруби бокових рамен і вівтаря переходять у гранчасті, вкриті п'ятисхилими дахами.

Зруби підопасання відкриті, надопасання - шальовані вертикально дошками і лиштвами (з північної та західної сторони оббиті бляхою). Бічні входи до церкву влаштовані у західних стінах обидвох рамен нави. Світловий, оббитий бляхою восьмерик нави з одним заломом вінчає велика баня з прозорим ліхтарем та маківкою. Іконостас триярусний 1970-х рр. На схід від церкви розташована мурована стінова дзвіниця з трьома великими дзвонами, далі на захід - цвинтар.

ЛІТЕРАТУРА: В. Вуйцик, С. Івасейко, В. Слободян "Українські церкви Бродівського району". Львів: Місіонер, 2000 р. - 192 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Бродівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор