Старі Богородчани
Церква Воскресіння Христового 1926
Церква на карті.   Фото 22. 06. 2014, Ігор Пунда.
Колись Старі Богородчани були просто Богородчанами. Церква в цьому поселенні згадується щонайпізніше в другій половині XVII ст. Під час Першої світової війни дерев'яна церква Воскресіння з середини ХІХ ст. повністю знищена. У 1926 році за проєктом архітекта Євгена Нагірного збудована нова церква також з дерева. Була філіяльною парафіяльної дерев’яної церкви св. Юрія в цьому ж селі.

У 1960-х роках церкву закрили, незабаром невідомо куди вивезли іконостас. Будівлю перетворили на колгоспний склад. Відновлена у 1990 році. Під час останнього зовнішнього ремонту покриття верхів замінили металізованою бляхою, частину вікон замінили пластиковими. Церква в користуванні громади УГКЦ є пам'яткою архітектури місцевого значення.

Розташована посеред західної частини Старих Богородчан, при дорозі, на рівній ділянці. Хрещата в плані триверха споруда, до якої можна потрапити через два присінки: один з заходу бабинця, інший - з півдня нави. Якщо б бічні рамена також завершували верхи, то церква була б п'ятиверхою. З півночі до вівтаря прибудована ризниця. Муровано-дерев'яна(?) триярусна дзвіниця стоїть зі сходу від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Богородчанський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас.    Фото 22. 06. 2014, Ігор Пунда.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор