Добротів
Церква Положення Пояса Пр. Богородиці 1896
Церква на карті.   Фото 31.05.2012, Карел Куча (Karel Kuca), Чехія.
Існуюча деревяна церква збудована за кошт громади у 1896 р., очевидно, на місці попередньої також деревяної. В кінці ХІХ ст. була дочірньою до греко-католицької парафії в сусідньому Ланчині. Під час Першої світової війни снаряд розбив купол церкви. Перекрита бляхою і отримала прибудови до вівтаря і бабинця в 1930 році. Зачинена совєтською владою з 1962 до 1988 років і перетворена на склад. Ремонтована в 1988 і 1993 роках. Останній зовнішній ремонт проведений у 2009 році. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква у користуванні громади УПЦ КП.

В центрі Добротова для церкви відвели чималу територію. Типова для Прикарпаття хрещата одноверха будівля, вівтаря якої розвернули на північний схід. По осі до нього прибудована рівноширока захристія, а до бабинця, також по осі церкви, прибудований рівноширокий прямокутний присінок. Якщо стіни над опасанням церкви оббиті бляхою з чеканкою, то стіни під опасанням виглядають цікавіше - їх ошалювали дошками "під ромб" і ще й підкреслили фарбою.

Невеликі віконечка в стінах церкви замінили пластиковими. Єдиний верх, який вкриває світловий восьмерик нави, увінчаний ліхтарем з маківкою. Деревяна триярусна дзвіниця, другий і третій ярус якої оббиті бляхою, вкрита пірамідальним наметом, знаходиться на південь від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Надвірнянський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Іконостас храму.  Фото ? року з www.kolomija.com