Надвірнянський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Ланчин
Церква Чуда Св. Арх. Михайла 1925
Церква на карті.   Фото 31.05.2012, Карел Куча (Karel Kuca), Чехія.
Попередня деревяна церква з ХІХ ст.(?) згоріла у першу світову війну. Існуюча збудована на її місці у 1922-1925 рр. (інші дані 1916-1926 рр.) за проектом архітекта Олександра Лушпинського. У 1946 р. Михайлівська церква перейшла у підпорядкування Російської православної церкви і була постійно чинною. На початку 1950-х років встановили іконостас. У 1960-1970-х рр. святиня потребувала негайного ремонту, навіть не була електрифікована. Розписана в інтер'єрі в 1973 році (реставрацію розписів почали в середині 2010-х років). Востаннє ремонтована у 2008 р. (дата на західній стіні другого ярусу вежі). Церква в користуванні громади УПЦ КП.

В центрі великого Ланчина розташована ого-го яка немала деревяна церква - спробуйте її помістити в кадр! Церква не типова для цього краю. На Прикарпатті не прибудовували над входом до деревяної церкви високу вежу. В даному випадку вона сприймається дещо незвично, хоч і стильно. Очевидно, на третьому ярусі розміщена дзвіниця, на другому - хори, сходи до яких є в прибудовах до вежі. З заходу її оточує зашклений ганок.

Квадратову в плані наву завершує світловий восьмерик з одним заломом (вікна у його стінах з пластику), вкритий восьмибічним верхом з ліхтарем і маківкою на вершині. До нави з півночі і півдня прилягають гранчасті бічні рамена, а зі сходу - гранчастий вівтар з прибудованими ризницями. Під опасанням стіни оббиті деревяною вагонкою "під ромб", над опасанням - очевидно, покриті металопрофілем, вище карнизу даху - художньо обробленою бляхою. Безперечно, церква вражає розмірами.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид на іконостас храму.  Фото ? року з www.kolomija.com