Небилів
Церква Св. Арх. Михайла 1886 (1994?)
Небилівська церква найраніше згадана у документах сімнадцятого століття. В наступному столітті збудували нову церкву з дерева. На її місці у 1886 році за проєктом архітекта Василя Нагірного постала нова церква з дерева, яку освятили через два роки. Святиню відновлювали після пошкоджень Першої світової війни, а також в першій половині 1990-хроків.

За іншими даними церкву збудували в 1994 році на місці давнішої дерев'яної з 1886 року, яка згоріла в 1947 році. Останній зовнішній ремонт провели перед 2012 роком. Церква не належить до пам'яток архітектури. Сьогодні в користуванні православної громади.

Церква в Небилові, яка зовні подібна до дерев'яних церков у сусідньому Перегінському, стоїть на рівній ділянці в центрі села. Великий храм з виразним силуетом, який утворює верх середхрестя нави і чотири менші восьмерики з невеликими банями на гребенях дахів бабинця, вівтаря і бічних рамен нави. Всі верхи перекриті блискучою бляхою, стіни церкви зовні оббиті пластиковою вагонкою.

При вівтарі прибудовані ризниці. До бічних рамен ведуть додаткові входи, а перед головним до бабинця встановили довгий захисний дах. Чималих розмірів мурована триярусна дзвіниця розташована з заходу від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рожнятівський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Фрагмент іконостасу.  Фото з www.nebyliv.ts6.ru
Весь іконостас. З "Сакральна Бойківщина. Історико-культурна спадщина. Ч. 1", В.Великочий
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор