Лютинка
Церква Покрови Пр. Богородиці 1896
Церква на карті.   Фото 14.07.2009.
Церква збудована у 1896 р., очевидно, на місці, де стояла попередня деревяна церква. Існуюча церква у користуванні громади УГКЦ(?).

Розташована на північно західній околиці Лютинки, віддалено від забудови, в оточенні дерев на невеликому півострові, утвореному каналом. На північ від церкви знаходиться цвинтар. Будівля хрещата в плані, утворена прибудовою рівношироких прямокутних бокових рамен, бабинця і гранчастого вівтаря до квадратової в плані нави. Вівтар з півночі та півдня має прибудовані ризниці. Церкву опоясує піддашшя на випустах фігурних вінців зрубів, які єдині під час ремонту не оббили пластиковою вагонкою.

Маківка з ліхтарем вінчають наметовий восьмибічний верх, поставлений на світловий восьмерик середхрестя нави. Гребені інших дахів будівлі (крім ризниць) завершують менші маківки. На схід від церкви, під кутом до неї, знаходиться дерев`яна двоярусна дзвіниця, стіни першого ярусу якої залишили дерев`яними, другого - оббили пластиком, накрита пірамідальним дахом з маківкою. На другий ярус дзвіниці ведуть зовнішні сходи.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор