Болохів
Церква Св. Арх. Михайла 1878
Церква на карті.   Фото 10. 08. 2014, Ігор Пунда.
Відомо, що церква в селі Болохів вже існувала в другій половині XVII ст. Як показує карта з 1783 року місцева церква в той час була розташована понад 600 метрів на південний захід від теперішньої, на схилі південної околиці села (сьогодні в цьому місці городи селян). Наступна церква в цьому поселенні постала на початку ХІХ ст.

Нова дерев'яна церква збудована на новому місці у 1878 році. Була філіяльною парафіяльної церкви в Завадці. В радянський період зачинена і перетворена на склад. Відновлена після 1989 року. Сьогодні пам'ятка архітектури місцевого значення, в користуванні громади УГКЦ.

Стоїть на рівній ділянці в полі посеред села, між дорогою і лівим берегои річки Болохівка, біля цвинтаря. За конструкцією тризрубна триверха святиня, в якій до вівтаря з півночі та півдня прилягають невеликі ризниці, а до бабинця з заходу - присінок. Під час останнього зовнішнього ремонту стіни над опасанням, присінку і восьмерики ошалювали фальшбрусом, вікна замінили пластиковими. На захід від церкви збереглася маленька дерев'яна дзвіничка на два яруси.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Калуський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор