Броди
Церква Прсв. Тройці 1744
Церква на карті.   Фото 29.03.2011.
Збудована в 1744 р. Головний престол з іконою св. Тройці виставлений в 1829 р. Перебудована в 1960-х рр. у зв`язку з влаштуванням в ній клубу. Відреставрована у 1994 році ззовні і всередині (автор проекту Б. Кіндзельський), розібрано пізніші прибудови, розкрито верх нави, встановлено новий іконостас з використанням окремих елементів старого іконостасу XVIII ст. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Знаходиться у східній частині Бродів, на вул. Великі Фільварки, між забудовою. Хрещата в плані, одноверха церква. До квадратової в плані нави з півночі та півдня прибудовані вужчі квадратові бічні рамена, зі сходу - вужчий вівтар, до якого з півночі прилягає велика ризниця, а з заходу - також вужчий бабинець з прибудованим рівношироким присінком. Піддашшя, яке опоясує будівлю, опирається на приставні кронштейни.

Стіни підопасання, ризниці, бічних рамен і присінку вертикально шальовані дошками і лиштвами, надопасання і восьмерика - кожуховані гонтами. Наву на світловому восьмерику вкриває шоломова баня, увінчана високим ліхтарем з маківкою. На північний захід від церкви розташована деревяна квадратова в плані дзвіниця під наметовим дахом, виконана в зрубній конструкції. На північ від церкви розташований цвинтар.

ЛІТЕРАТУРА: В. Вуйцик, С. Івасейко, В. Слободян "Українські церкви Бродівського району". Львів: Місіонер, 2000 р. - 192 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Бродівський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд церкви, очевидно, у 1990-х роках.    Фото з www.truskavets-kurort.com.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор