Одаїв
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1878
Церква на карті.   Фото 20. 09. 2014, Ігор Пунда.
Дерев'яна церква, яка сьогодні прикрашає село, вважають, збудована у 1878 році як перша в селі. За переказами, церкву купили в селі Радча, Тисменицького району і перевезли в Одаїв. Церкву переосвятили на Воздвиження (у Радчі вона була під титулом Успіння). Спочатку церква була філіяльною парафіяльної церкви в селі Горигляди (на іншому березі Дністра), пізніше церкву приєднали до парафії села Долина.

У 1960-х роках партійні працівники радянської влади вивезли з інтер'єру церкви практично все майно. Відомо, що у 1992 році стіни надопасання церкви ще були кожуховані гонтами. Сьогодні церква належить православній громаді(?) і є пам'яткою архітектури місцевого значення.

Церква стоїть на західній околиці села, під лісом, на терасі схилу. Маленька тризрубна одноверха церква з єдиною прибудовою - ризниця при північній стороні вівтаря. До речі, вівтар церкви орієнтований до північного заходу. Входи до церкви з півдня до нави і зі сходу до бабинця. Вікна у церкві замінили новими дерев'яними, що в наш час не характерно.

Зовнішні стіни церкви під і над опасанням ошальовані вертикально дерев'яною вагонкою. З півдня від церкви, вище по схилу, збереглася невеличка дерев'яна двоярусна дзвіниця, стіни якої, як і церкви, розфарбовані у блакитно-жовті кольори. Так само з додаванням цеглового кольору помалювали бетонні сходи, які ведуть до церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Тлумацький
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид на іконостас.  Фото 17. 08. 2014, з www.pravoslavie.if.ua