Негівці
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1880
Церква на карті.   Фото 07.09.2013.
Деревяна хрещата в плані одноверха церква, якою сьогодні користуються греко-католики(?), збудована в центрі Негівців в 1880 р. Храм, який був парафіяльним, освятили під титулом Св. Миколи. В 1876 і 1906 рр. церква візитована митрополитами. До початку другої світової війни священиком на парафії служив  о. Юліан Тарантюк.

Церква знаходиться на пологому схилі біля головного перехрестя доріг в селі. За конструкцією церква дуже подібна до таких самих в сусідніх селах Гуменів і Довгий Войнилів, навіть колір пластикової вагонки, якими оббили більшу половину стін, ідентичний. Частину вікон вже пластикові.

Єдина суттєва відмінність - дахи (крім піддашшя) і стіни восьмерика покрили металізованою бляхою. Не постраждали стіни під опасанням - вони, як і віддавна тішать око голими, не фарбованими брусами зрубів і довгими профільованими випустами, які підтримують піддашшя. Стіни деревяної двоярусної дзвіниці, яка стоїть з заходу від церкви, також оббили пластиком.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Калуський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор