Кропильники
Церква Св. Юрія 1937
Церква на карті.  Фото 14. 05. 2008
Дерев`яна церква стоїть у Кропильниках навпроти маленької, але сучасної автобусної зупинки, на повороті до села Ваньковичі. Найдавніші згадки про місцеву церкву походять з документів кінця XVIII ст. У 1803 році на місці давнішого постав новий дерев`яний храм. У 1876 році церква св. Юрія мала 250 парафіян і три дочірні (філійні) церкви у Бірчицях, Ваньковичах і Костильниках.

Наступний храм, також дерев`яний збудували 1883 року. Він згорів під час першої світової війни (дану інформацію підтвердила одна з місцевих мешканок). Деякий час відправи відбувалися в дерев`яній провізоричній каплиці. Перед другою світовою війною, у 1937 році, збудували існуючу церкву. Вона була зачинена у 1957-1989 рр.

Дводільна будівля (бабинець відсутній) стоїть на бетонному фундаменті на дуже пологому схилі. Коли я оглядав церкву позаду вівтаря, то випадково зайшов ногою у воду. Очевидно, вода тут стоїть тривалий час (видно завдяки соковитій траві). З південної сторони до вівтаря прибудована ризниця, із заходу до нави - присінок. У південній стіні нави існують двері (не діючі). Будівля оточена вузьким піддашшям.

Її стіни покриті тонкими фарбованими плитами ДВП, які місцями деформувалися. Гребінь даху нави завершує восьмерик накритий низькою банею з маківкою. Покриття даху нави і ризниці замінили новим. Решта бляшаного покриття іржавим виглядом показує, як давно його ставили. На захід від церкви розташована вища від неї дерев`яна триярусна дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Мостиський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор