Слобода
Церква Св. Івана Богослова 1870
Деревяна церква в селі Слобода збудована в 1870 р. (за іншими даними - в 1856 р., навіть фігурує дата - 1896 р.). Була парафіяльною до церкви в с. Коростовичі. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква в користуванні громади УГКЦ. Будівля не використовується, адже громада села збудувала новий мурований храм на південній околиці села.

Тризрубна одноверха будівля розташована у південній частині села, при дорозі, на ділянці з пологим ухилом. Видовжена в плані церква, яка складається з ширшої квадратової нави, до якої по осі з північного заходу прилягає вужчий наближений до квадрату бабинець, а з південного сходу - також вужчий квадратовий вівтар, до якого прибудована рівноширока прямокутна захристія. До неї веде вхід з південної сторони. З цієї ж сторони знаходиться вхід до бабинця. Будівлю оточує піддашшя, яке опирається на випусти вінців зрубів.

Стіни під опасанням з відкритих брусів зрубу, над опасанням - шальовані вертикально дошками і лиштвами. Над навою здіймається четверик з одним заломом, на який посаджений низький восьмерик, вкритий наметовим верхом, увінчаним ліхтарем з маківкою. Грушасті маківки влаштовані на гребенях двосхилих причілкових дахів бабинця і вівтаря. На захід від церкви знаходиться дерев'яна квадратова в плані двоярусна дзвіниця (перший ярус відкритий), вкрита пірамідальним дахом.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви та її план у 2001 р. Фото www.info-library.com.ua.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор