Солуків
Церква Св. Миколи 1860
Існуюча церква збудована в 1860 році (про це свідчить маленька табличка на західній стіні церкви з датою "1860"). Церква була матірною (парафіяльною). Перша(?) канонічна візитація храму проведена в 1898 р. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква у користуванні громади УПЦ КП.

Не відомо чи в бурхливих 1990-х роках мешканці Солукова билися між собою "за церкву", але маємо факт - греко-католицька громада в центрі села збудувала невелику деревяну церкву-каплицю дивної архітектури (склалося враження, що її ніби перенесли з російської півночі), а стару церкву, що стоїть в оточенні стіни високих дерев, отримали православні. Очевидно, в 2000-х роках громада вирішила оббити стіни пластиком - у сонячний день і так невиразна за архітектурою церква повністю біла.

Єдине, що оживляє вигляд церкви це - її вхід. Три великі образи навколо дверей, плюс ще один під карнизом. Але найяскравіший і найцікавіший елемент знаходиться перед церквою - камяний, з чудовими барельєфами (серед зображень запамятається св. Миколай), розмальований памятний хрест, поставлений у 1922 році одним з господарів Солукова. На північний захід від церкви також оббита пластиком деревяна двоярусна дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид на іконостас.  Фото 1. 12. 2014, з www.pravoslavie.if.ua