Богрівка
Церква Різдва Пр. Богородиці 1924
Попередня дерев'яна церква зведена у 1810 році, освячена у 1813 році під титулом Прсв. Тройці. Згоріла під час першої світової війни. Теперішня церква походить з 1924 року. У 2014 році розпочали зовнішній ремонт церкви з заміни покриття бані. Біля церкви збереглася оригінальна дерев'яна капличка з фігурою св. Миколая всередині. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Святиня в користуванні Української Православної Церкви.

Будівля знаходиться в центральній частинй села, 50 м. на південь від головної дороги, на схилі високого мису, на схід від цвинтара, близько забудови. Перед входом на прицерковну територію зберігся військовий дзот з 1916 року. Компактних розмірів (можливо тому, що немає прибудованого присінку), хрещата в плані одноверха церква, до вівтаря якої з обидвох сторін прибудовані маленькі ризниці.

Має два входи - з заходу і півдня. Будівлю опоясує піддашшя, стіни шальовані вертикально дерев'яною вагонкою. Світловий восьмерик завершує середхрестя нави. Вкритий банею (покриття якої будуть замінювати новим - станом на літо 2014 року), яку вінчають  традиційні ліхтар з маківкою. Дерев'яна двоярусна дзвіниця сучасна церкві знаходиться на схід від неї. На другий ярус дзвіниці ведуть зовнішні сходи.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Богородчанський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на частину села і попередню деревяну церкву зимою 1916 р.   Фото з www.facebook.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор