Монастирець
Церква Обрізання Господнього 1912
Церква на карті.   Фото 7.05.2008.
Парафіяльна церква згадується в 1507 році. Згідно документів XVIII-XIX ст. в селі було дві церкви - горішня і долішня. Існуюча церква, як свідчить різьблена дата на одвірку західних дверей, споруджена в 1912 році. Керував будівництвом від громади Андрій Кузбид. Церква була зачинена з 1963 по 1989 рр. Мешканці не допустили використовувати її як приміщення архіву. Церква в користуванні православної громади.

Знаходиться на ділянці з пологим ухилом, біля забудови, на південній околиці села, при дорозі до села Тершаків. Тризрубна, одноверха. Складається з видовженого гранчастої форми вівтаря, до якого з півночі прибудована ризниця, ширшої нави і вужчого бабинця при західній стіні якого добудований рівноширокий присінок. У північній стіні нави є додатковий вхід. Церкву оточує піддашшя на приставних кронштейнах.

По останньому ремонті всі стіни будівлі оббили пластиком, покриття дахів замінили новою цинкованою бляхою. Наву завершує низький світловий восьмерик, вкритий великою шоломовою банею, яку вінчає ліхтар з маківкою. В інтер'єрі іконостас чотириярусний, різьблений і золочений, закуплений зі старої церкви села Волоща, Дрогобицького р-ну. На північ від церкви розташована деревяна двоярусна дзвіниця під наметовим пірамідальним дахом.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городоцький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор