Дрогомишль
Церква Покрови Пр. Богородиці 1921
Церква на карті.  Фото 12. 08. 2008.
Найдавніші відомості про місцевий храм походять з 1578 року. Ерекційний акт парафії надав у 1685 році польський король Ян III Собєський. Попередня дерев`яна церква Преображення Господнього, записана в інвентарі 1805 року як стара, згоріла під час першої світової війни у 1916 році.

У 1921 році збудували існуючу дерев`яну церкву, яку відновили в 1925 році, після пожежі. Церква була закрита у 1961 - 1989 рр. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована церква в центрі села, біля роздоріжжя до сіл Липовець і Грушів. Тризрубна одноверха будівля з соснових брусів поставлена на соснові підвалини на підмурівку. Гранчастої форми вівтар, ширша квадратова нава і вужчий прямокутний бабинець розташовані по осі схід-захід. До вівтаря з півночі і півдня прибудовані ризниці (південна пізніша), до бабинця з заходу - маленький присінок.

Окрім входу до нього існує бічний у південній стіні нави. Церква оточена вузьким піддашшям. До останнього зовнішнього ремонту в 2008 р. стіни будівлі були шальовані вертикально дошками і лиштвами, по ремонті - горизонтально оббиті горбилем (деревяною вагонкою?). Велика баня без традиційного завершення ліхтарем, вкриває світловий восьмерик нави.

Гребені дахів бабинця і вівтаря завершують восьмибічні ліхтарі, вкриті шоломовими маківками. На захід від церкви знаходиться дерев`яна триярусна дзвіниця з підсябиттям на третьому ярусі, вкрита наметовим пірамідальним дахом.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

Фрагмент інтер'єру.  Фото: Назар Ланько, 8.01.2008.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор