Климець
Церква Прсв. Євхаристії 1925
Церква на карті.  Фото 24. 06. 2017, Олександр Бендерський.
Існуюча церква (інша назва - Воздвиження Чесного Хреста) постала у 1925 р. за проектом архітекта Лева Левинського. Будував відомий майстер Лука Снігур. Храм стояв зачинений з 1960 до 1990 рр.

Святиня розташовується у центрі Климця, на пологому схилі. Будівля хрещата у плані, з укороченими бічними раменами, орієнтована вівтарем гранчастої форми на північний-схід. До вівтаря прибудовані дві ризниці, до бабинця - вузький, рівноширокий присінок, накриття якого суміщене з піддашям церкви. Стіни храму повністю оббили дерев'яною вагонкою (перед тим були вертикально шальовані дошками з лиштвами), покриття дахів замінюють на металізовану бляху.

Середхрестя нави на четверику завершує світловий восьмерик, накритий багатоярусною банею з ліхтарем та маківкою. Подібні завершення є над бабинцем та вівтарем. Гребені дахів бічних крил нави вінчають ліхтарі з маківками. На південний-захід від церкви стоїть дерев'яна квадратова у плані триярусна дзвіниця, накрита восьмибічним верхом. Напроти дзвіниці збереглася дерев'яна капличка.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

До ремонту.  Фото 2.05.1999, автор Pawel Pontek з www.klub-karpacki.org
Вид на іконостас. Фото 2005 р., з www.in-plus.com.pl
1930-і роки.  Фото з www.1ua.com.ua, Ігор Чудійович
Під час ремонту.  Фото 7. 09. 2011
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор