Добрівляни
Церква Покрови Пр. Богородиці 1922
Церква на карті.   Фото 18.06.2009.
Вперше місцева церква згадується в акті візитації з 1740 р. У 1920 р. в Добрівлянах почали будувати існуючу церкву Покрова Богородиці, яку закінчили через два роки. Вона зведена з допомогою о. Михайла Волинця, який у 1938 р. зазначав, що має похвальні грамоти за побудовані церкви у селах Молодинче та Добрівляни. До 1939 р. покровителями церкви було акційне товариство цукроварні "Ходорів". Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташовується в центрі Добрівлян, на підвищенні, при дорозі до цвинтару. Хрещата в плані, одноверха церква. До гранчастого вівтаря з обидвох сторін прилягають ризниці. Від заходу до нього прибудована квадратова нава з боковими раменами, до неї - бабинець з рівношироким присінком. Церква оточена піддашшям на профільованих випустах вінців зрубів.

Стіни будівлі шальовані вертикально дошками. Шоломова баня з ліхтарем та маківкою завершує оббитий бляхою світловий восьмерик середхрестя нави. Гребінь багатосхилого даху вівтаря і двосхилих бабинця та бокових рамен вінчають маківки на восьмибічних ліхтарях. Дві металеві опори накриті двосхилим дашком, під яким висить дзвін представляють дзвіницю.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор