В'язова
Церква Покрова Пр. Богородиці 1740
Церква на карті.   Фото 25. 06. 2008.
У XVIII ст. згадується у селі існування монастиря. Теперішня церква збудована коштом парафіян у 1740 (за іншими даними 1743) році. Тоді ж у церкві встановлений бароковий різьблений іконостас, невдало перемальований під час відновлення на початку 1990-х рр. Перед 1911 роком до бабинця прибудований рівноширокий присінок, а до вівтаря з південної сторони захристія. У 1925 році проведено ремонт церкви. Була зачинена з 1959 по 1989 рр. Відновлена та відремонтована на поч. 1990-х рр. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Дерев`яна церква стоїть у північній частині села, на просторій ділянці біля лівого берега р.Свиня. Приземиста і видовжена у плані тризрубна одноверха будівля, зведена з соснового дерева на дубових підвалинах. Складається з ширшої, в плані наближеної до вкадрату, нави, вужчого, прямокутного вівтаря з захристією зі сходу та майже рівного по ширині нави прямокутного бабинця, до якого з заходу прилягає рівноширокий йому присінок. Церкву, окрім присінка, оточує піддашшя, оперте на потужні випусти вінців зрубів.

Стіни шальовані вертикально дошками і лиштвами. Вищий зруб надопасання нави завершений великою шоломовою банею на світловому восьмерику, увінчаною сліпим ліхтарем з маківкою. Вівтар, захристія, бабинець і присінок вкриті двосхилими дахами. На захід від церкви стоїть нова дерев`яна двоярусна дзвіниця, вкрита пірамідальним наметовим дахом, фарбована у такі ж кольори, як церква. Зведена вона на початку 1990-х рр.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
В. Слободян "Жовківщина. Історико-архітектурні нариси церков. Том 5". Жовква-Львів-Балтимор - 1998.


.........................................................................................................................................................................................................................................................
Жовківський
район
___

Львівська
область
___

Церква на початку 1990-х рр.  Фото з www.pslava.info
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор