Тишковичі
Церква Св. Арх. Михайла 1920
Церква на карті.  Фото 1. 08. 2008
Дерев`яна церква стоїть на рівній, оточеній залізобетонною огорожею ділянці, у центрі села, по ліву сторону неподалік головної дороги. Відомо, у 1472 році в селі вже існувала парафіяльна церква. У 1681 році вона отримала привілей від дідича Станіслава Гєргонта. Попередня дерев`яна будівля, поставлена коштом дідичів, була знищена в роки першої світової війни.

У 1920-1921 рр. на її місці збудували існуючу дерев`яну святиню. Одноверха, хрещата у плані будівля, поставлена на кам`яний фундамент. Нижня частина стін по периметру захищена дашком. До гранчастого вівтаря прибудовані невеликі ризниці, до бабинця - присінок з двома дверима. Над його дахом видно кругле вікно з восьмикутною зіркою навколо. Стіни вертикально шальовані дошками з лиштвами. Крім головного входу існує додатковий у південному крилі нави.

Її середхрестя завершує високий світловий восьмерик, накритий банею з ліхтарем і маківкою. Біля церкви розташований старий цвинтар, на якому стоїть восьмибічна закрита каплиця, завершена приплюсненою банею з ліхтарем та маківкою. На початку 1990-х рр. біля входу на церковне подвір`я стояла дерев`яна одноярусна стовпова дзвіниця, накрита шатровим верхом. Що з нею сталося - невідомо.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Мостиський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор