Борівці
Церква Покрови Пр. Богородиці 1851 (1846)
Церква на карті.   Фото 26. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
Церква в Борівцях існувала віддавна. Письмові згадки про неї походять щойно з 1786 року (хоча сама церква могла бути збудована ще у XVII ст.). З часом давня церква вже не вміщала всіх парафіян, тому 1830 року вирішили поруч(?) старої будувати більшу, нову. Цього ж року готувати проект будови почав інженер Тормозер з містечка Заставна. Через п'ять років за цю справу взявся інженер Марін. Всі питання узгоджувалися з паном Штефаном Зоттою, а з 1842 року з Роксандрою Зоттою.

Відомо, що план церкви неодноразово змінювали, а ще мали будувати кам'яну святиню, та все ж вирішили робити дерев"яною. Пишуть, що будову церкви розпочали в 1846 році, а закінчили 1851 року. Дахи церкви вперше перекрили бляхою в 1910 році. У 1935 році проведений капітальний ремонт церкви, також оновлено дзвіницю. Наступні значні ремонти церкви проводили в 1979-1982 рр. За незалежності України постійно оновлювати церкву почали з 1995 року. Пам'ятка архітектури місцевого значення.

Церква розташована на просторій ділянці з півночі від центральної дороги, в східній частині села, на межі(?) з сусіднім селом Киселів. Невисока, але досить простора хрещата в плані одноверха святиня, з великим, гранчастим в плані вівтарем, навою з ширшими вкороченими бічними раменами і вужчим бабинцем, до якого є два входи: головний - з півдня, бічний - з заходу. Вівтар незвично широкий через те, що навколо нього, згідно проекту, зроблена галерея! Зовні церква повністю відремонтована. Її розміри 24 метри х 16 метрів, висота - 20 метрів. Дзвіниця муровано-дерев'яна, двоярусна, стоїть з заходу від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кіцманський
район
___

Чернівецька
область
___

З такого ракурсу.  Фото 26. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор