Сербичани
Церква Св. Арх. Михайла 1846
Церква на карті.   Фото 27. 05. 2018 р., Ігор Пунда.
Перша письмова згадка про існування в цьому селі церкви відноситься до XVII ст. На початку XVIII ст. тут постала дерев'яна церква Святого Миколая, яку вже в 1762 році замінила наступна, також дерев'яна. Всього через сім років вона згоріла під час військових дій. Нова церква з дерева зведена в 1774 році, там де існувала знищена.

В першій половині ХІХ ст. церква, як і дзвіниця, були покриті соломою. Пишуть, що церква була чинною до 1840-х років. Коштом і стараннями прихожан і поміщиків у 1846 році збудували нову дерев"яну церкву і дзвіницю, які покрили гонтами. Церква ремонтована в 1905-1906 роках. Ще один капітальний ремонт провели в 1928 році. Не відомо чи належить до пам'яток архітектури і чи проводять в ній богослужіння.

Дерев"яна церква розташована безпосередньо близько з південного сходу від мурованої (будували з 1995 по 2009 роки), на південь від центру села. Тризрубна одноверха на кам'яному фундамент церква з широкою навою, прибудованим до бабинця присінком, а до вівтаря з півдня - ризницею. Хрести на маківках церкви оригінальні, зовні святиня в доброму стані. Біля церкви стоїть нова дерев'яна двоярусна дзвіниця. На прицерковній території побачите каплицю-усипальню родини Зангів, пам"ятник загиблим в Першій світовій війні.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сокирянський
район
___

Чернівецька
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид з північного сходу.  Фото 27. 05. 2018 р., Ігор Пунда.