Берегомет
Церква Перенесення Мощів Св. Миколи 1786
Церква на карті.   Фото 26. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
Згідно таблиці на стіні даної церкви, вона зведена в 1786 році (пишуть, що в той рік церква освячена, також є інформація про 1781 рік), сьогодні в користуванні громади УПЦ КП. Як свідчать перекази, первісно церква була збудована давніше (вказують на другу половину XVII ст.(?) і стояла незначно далі від села, ймовірно, ближче в сторону ріки Прут.

Саме через повені цієї ріки, селяни переселилися подалі від неї і в 1785 році перетягнули також і церкву, яку в наступному, 1786 році, освятили на новому місці, ділянку під яке надав один з місцевих мешканців. Церква зачинена совєтською владою у 1963 році. Спочатку планували розібрати її для подальшого будівництва медпункту. На щастя, цього не сталося, церкву перетворили на сільський музей. Богослужіння відновили 1989 року. Пам'ятка архітектури національного значення. Стара церква все ще чинна, незважаючи на те, що в селі є новозбудований мурований храм.

Дерев"яна церква розташована посеред села, біля забудови, на невеликій ділянці. Хатнього типу тридільна церква, з рівноширокими бабинцем і навою, а також вужчим вівтарем, до якого з півночі прилягає давно збудована ризниця, а з півдня - новіша дерев'яна прибудова. Ще з півдня є великий дерев'яний ганок при стіні бабинця. Оці дві прибудови зроблені, ймовірно, після 1989 року (на старому фото з 1960-х років їх не було + не так давно дах ще був під дранкою). Зовні церква виглядає в доглянутому стані. В її інтер"єрі різьблений і золочений іконостас. На захід від неї стоїть маленька дерев'яна двоярусна дзвіниця з прибудовою до першого ярусу. Дзвіниця нова (оригінальну дерев"яну перевезли в музей Чернівців).

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кіцманський
район
___

Чернівецька
область
___

З цього ж ракурсу.  Фото 1960-х років, з www.oa.edu.ua.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор