Киселів
Церква Св. Миколи 1851
Церква на карті.   Фото 26. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
Давня дерев"яна киселівська церква походила ще з 1777 року і стояла на цвинтарі. Переказують, що згоріла (в котрому році?) від незагашених свічок. Ймовірно, щойно у 1848 році стараннями і коштом місцевих панів Зоттів, за служіння о. Георгія Гнідея, почали будувати на новому місці наступну церкву з дерева, яку закінчили 1851 року. Покрита бляхою щойно в 1910 році. Пам'ятка архітектури місцевого значення.

Розташована дещо на схід від центру Киселова, між забудовою, на пологому схилі. Святиня хрещата в плані, з дуже вкороченими бічними раменами нави, одноверха. До вівтаря симетрично прибудовані маленькі ризниці. До бабинця ведуть два входи: з півдня і з заходу.

Піддашшя, яке опоясує церкву, опирається на приставні кронштейни. Арочної форми вікна тепер замінені пластиковими. Особливістю церкви можна назвати дуже низьку баню на середхресті нави, яку немов стиснув чималий ліхтар з маківкою, а ще галерею за вівтарем церкви. Пишуть, що на прицерковній території є велика і висока дзвіниця (мурована?) з чотирма дзвонами.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кіцманський
район
___

Чернівецька
область
___

З іншої сторони.  Фото 26. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор