Слобода-Рівнянська
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1879
Церква в цьому селі за формами подібна до церкви у Слободі-Небилівській і так само є першою в історії цього поселення. Збудована у 1879 році під керівництвом одного з місцевих мешканців. Була філіяльною парафіяльної церкви в Рівні. Сьогодні в користуванні громади УГКЦ, пам'ятка архітектури місцевого значення.

Дану церкву побачите з заходу від центральної дороги, практично в середній частині села. Вівтар церкви, до якого прибудовані дві ризниці, орієнтований не на схід, а до заходу, адже дорога проходить зі сходу від церкви. До бабинця прибудували рівноширокий зашклений ганок.

Стіни церкви від низу до карнизу даху оббиті пластиковою вагонкою. Вікна під час ремонту також замінили пластиковими. Бічні двері з півночі до нави. Дерев'яна дзвіниця на два яруси, які оббиті так, як і стіни церкви, розташована з північного заходу від святині.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рожнятівський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Іконостас. З "Сакральна Бойківщина. Історико-культурна спадщина. Ч. 1", В. Великочолий
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор