Носівці
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1879
Церква на карті.   Фото 5.08.2012 р., Мирослав Теслюк.
На стіні церкви памятна таблиця вказує, що храм збудували у XVIII ст. (очевидно, мається на увазі 1736 рік). Ймовірно, тоді збудована попередниця існуючої деревяної церкви. Та, яка збереглася сьогодні, датована 1879 роком. За іншими даними цього року церкву перебудували. А в книзі "Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії, монастирі, храми. Шематизм". (Тернопіль: ТОВ "Новий Колір", 2014) взгалі пише, що "Храм збудовано близько 1750-1760-х рр. У 1946-1990 рр. храм закрила державна влада."

Приземиста будівля, яка опирається на дубові підвалини, має три зруби, один верх і з 1990 року належить греко-католицькій громаді. Парафіяни прибудували до бабинця великий присінок і пофарбували стіни будівлі так, як церкви в с. Нетерпинці. Деревяної дзвіниці тут не шукайте - побачите тільки муровану, стінового типу, на три арки.

ЛІТЕРАТУРА: "Зборівщина: історія і сьогодення: Історико-краєзнавчий нарис", укл. М. Б. Бігус. - Тернопіль: Воля, 2008 - 480 ст.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Зборівський
район
___

Тернопільська
область
___

Іконостас. З "Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії,монастирі,храми. Шематизм"
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор