Чаниж
Церква Успіння Пр. Богородиці 1879
Церква на карті.   Фото 17.12.2008.
Церкву почали будувати 26 червня 1879 року, освятили 27 серпня 1881 року. У 1903 році її помалював маляр Іван Якимчук. Відновлена у 1988 році художником Всеволодом Луцівом. Того ж року добудували праву (з півдня) захристію. Зовнішній вигляд церкви з початку 1990-х рр. практично не змінився. Церква в користуванні громад УГКЦ і УПЦ КП (?).

Розташована у центрі Чанижа, на низькому підвищенні, недалеко головної дороги. Тризрубна триверха, на кам`яному фундаменті. Складається з прямокутної нави і вужчих квадратових вівтаря та бабинця. До вівтаря з обидвох сторін прибудовані захристії. Оточена піддашшям, яке опирається на фігурні випусти вінців зрубів. Стіни підопасання з відкритого зрубу, надопасання і восьмериків - кожуховані гонтами, стіни ризниць вертикально шальовані дошками.

Над входом до церкви влаштований двосхилий дах на чотирьох дерев`яних стовпах. Всі три об'єми церкви завершують світлові восьмерики (над навою більший), вкриті низькими шоломовими банями (над навою увінчана ліхтарем з маківкою). На південний захід від церкви знаходиться дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита наметовим пірамідальним дахом.

ЛІТЕРАТУРА: А. Юраш "Шематизм Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП". - Львів: ПАІС, 2000. - 248 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Буський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор