Гребенів
Церква Благовіщення Пр. Богородиці 1928
Церква на карті.  Фото 26. 03. 2009
Збудована за проектом архітекта Лева Левинського замість згорілої у 1923 р. дерев`яної церкви. Після другої світової війни певний час тут діяв музей. У 1989 р. храм повернули віруючим УГКЦ.

Церква розташована біля правого берега Опору, на рівній ділянці, біля цвинтаря. Храм відразу захоплює своїми формами, адже зовсім не нагадує типові бойківські церкви, розташовані в сусідніх Скольому та Коростові. Одна з наймолодших на Сколівщині, святиня у Гребенові стоїть на кам`яному фундаменті, тризрубна, до вівтаря з півночі та півдня прибудовані ризниці, до бабинця від заходу - присінок, який з обидвох сторін має прибудови, які на восьмибічних вежах накриті низькими двоярусними верхами.

Між даними об`ємами і навою з півночі та півдня утворилися ніші-галереї, які мають по п`ять профільованих дерев`яних стовпів кожна. З південної галереї є додатковий вхід у наву. Головний вхід від заходу трохи заглиблений між сусідніми прибудовами. Перед дверима - чотири різьблені колони, ліворуч на стіні висить пам`ятка "Заходи пожежної безпеки в культових спорудах", праворуч на зовні видно пам`ятну дошку в честь святкування 400-ліття Берестейської Унії в 1996 р.

Стіни нижче піддашшя складаються з брусів зрубу, вище - покриті фарбованим гонтом. Вівтар наву та бабинець на четвериках завершують світлові восьмерики (над навою вищий), накриті банями складної форми, які увінчані ліхтарями з маківками. На південний-схід від церкви стоїть дерев`яна триярусна дзвіниця, накрита наметовим дахом, який переходить у восьмерик завершений низьким куполом з ліхтарем і маківкою.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

1933 рік.  Фото з www.allegro.pl
Будівництво церкви. 1927-1928 роки.  Фото з www.1ua.com.ua , Ігор Чудійович
Також 1933 рік. Фото з журналу “TURYSTA w POLSCE” N7 lipiec 1935. Надіслав Андрій Білянський
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Інтер'єр церкви. Вид з хорів. Скріншот з відео (авт. - Oleg S, 2017 р.) з www.youtube.com