Ортиничі
Церква Введення в Храм Пр. Богородиці 1925
Церква на карті.   Фото 23.11.2009.
Перші згадки про місцеву церкву відносяться до 1507 р. Попередниця сучасної церква Успення Пр. Богородиці була збудована на поч. XIX ст. У 1925 р. її замінили існуючим також дерев`яним храмом, який зведений за проектом відомого архітекта Євгена Нагірного. З 1957 по 1989 р. святиня стояла зачиненою і використовувалася як колгоспний склад.

Церква розташована при дорозі. Огорожа частково відсутня. З трьох сторін є цвинтар. Будівля типово тризрубна, одноверха, піднята на бетонний фундамент. Вівтар видовжений, гранчастої форми, з обидвох сторін до нього прибудовані маленькі ризниці, внизу яких влаштований захисний дашок. Нава незначно ширша, завершена низьким, світловим восьмериком, накритим великою банею з ліхтарем і маківкою. Бабинець вужчий, вхід у нього накритий двосхилим дашком на металевих стовпах. Церква оточена піддашшям. Існує боковий вхід з півдня до нави.

Праворуч головного входу висить пам`ятна таблиця: "Владика кир Сотер (Степан) Ортинський ЧСВВ ( 1866-1916 ). Перший епископ для греко-католиків в Сполучених Штатах Америки 1907 - 1916. Великий син українського народу. Пастер УГКЦ. Виходець із села Ортиничі. Відкрито в честь 100-тя епископату у США. "Брат Сотер, единий супутник і друг". мит. Андрей Шептицький.". Стіни підопасання складаються з брусів зрубу, ризниці і західна стіна бабинця вертикально шальовані дошками, стіни надопасання - вертикально шальовані дошками з лиштвами. Покриття будівлі частково замінили, над головним входом поставили пластикове вікно.

Коли я збирався йти, звернув увагу на новопоставлену огорожу перед західними дверима. Цікаво задумано: в трьох секціях огорожі з металевих полос зобразили у профіль три постаті в напрямі до входу. Одна тримає чашу, інша трисвічник, третя - хрест. На північ від церкви на поч. 1990-х рр. була дерев`яна двоярусна дзвінниця, накрита наметовим дахом. Сьогодні на її місці стоїть мурована, триярусна, покрита банею.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дрогобицький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Биків
Бистриця
Бистриця-Гірська
Борислав (ц. св. Івана)
Борислав (ц. св. Миколи)
Борислав (ц. Покрова)
Брониця (ц. св. Василя)
Брониця (ц. св.арх.Михайла)
Верхні Гаї
Верхній Дорожів (ц. Вознесен.)
Верхній Дорожів (ц. св. Івана)
Верхній Дорожів (ц. Преобр.)
Верхній Дорожів (ц. св. Юрія)
Волоща
Воля Якубова
Вороблевичі
Глинне
Городківка
Грушів (ц. Пр. Богородиці)
Грушів (ц. Прсв. Тройці)
Далява
Добрівляни
Довге
Довге-Гірське (ц. Введення)
Довге-Гірське (ц. св.Миколи)
Долішній Лужок
Дрогобич (ц. Воздвиження)
Дрогобич (ц. св. Параскеви)
Дрогобич (ц. св. Юра)
Жданівка
Зади
Летня (ц. св. Євстахія)
Летня (ц. Різдва Христового)
Літиня
Майдан
Медвежа
Меденичі
Михайлевичі
Модричі
Мокряни
МонастирДережицький
Монастир-Лішнянський
Нагуєвичі
Нижні Гаї
Новошичі
Ортиничі
Підбуж
Підмонастирок
Попелі (горішня церква)
Попелі (долішня церква)
Почаєвичі
Рибник
Рихтичі
Ріпчиці
Селець
Смільна
Снятинка
Солонське
Станиля
Старе Село
Стебник-Солець
Сторона
Ступниця (ц. Покрова)
Ступниця (ц. св. Юрія)
Унятичі
Уріж (ц. Покрова)
Уріж (ц. Прсв. Тройці)
Ясениця-Сільна