Гориславичі
Церква Покрови Пр. Богородиці 1929
Церква на карті.  Фото 1. 08. 2008
Церква розташована за 1,3 км. від асфальтованої дороги. Справді, будівля розташована на невеликій ділянці з трьох сторін оточена високими деревами. Вперше місцева церква згадується у документах 1589 року. Попередня дерев`яна святиня, оцінена в документах 1804 року як стара, майже повністю була знищена під час першої світової війни. Існуюча дерев`яна церква була зведена у 1929 році (цифри року будівництва прикрашають вхідні двері церкви - прим. Авт.).

Від 1963 по 1989 роки стояла зачиненою і використовувалася на колгоспний склад. Головна вісь церкви орієнтована з південного-заходу на північний-схід. Будівля хрестова у плані, поставлена на кам`яний фундамент, нижня частина стін захищена по периметру дашком. До гранчастого вівтаря симетрично прибудовані ризниці, до бабинця - невеликий присінок, накритий двосхилим дахом. Традиційне піддашшя відсутнє.

Стіни вертикально шальовані дошками з лиштвами. Середхрестя нави завершує високий світловий восьмерик, накритий невеликою банею з ліхтарем і маківкою. На південь від церкви стоїть дерев`яна одноярусна дзвіниця, накрита шатровим верхом. Її стан не зовсім добрий, тому біля неї будують нову муровану дзвінницю. Сподобалося оформлення вхідних дверей храму, на яких можна побачити різьблених з дерева ангелів, вазони з квітами та зірки.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Мостиський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор