Верхня Рожанка
Церква Зіслання Св. Духа 1804
Церква на карті.  Фото 2. 08. 2007
Церква збудована у 1804 році. Святиня стоїть біля дороги, на березі річки Рожанка. Дивовижне чудо, відреставрована краса, верхньорожанський шедевр - по-різному можна висловлювати своє захоплення побаченим. Прекрасна церква бойківського типу - тризрубна, триверха, з широким, спільним піддашшям, орієнтована чомусь з півночі на південь. До 1939 р. нею опікувалися брати барони Гредлі зі Сколього. Пам'ятка архітектури національного значення.

Праворуч від головного входу побачите металевий значок "Товариство обезпечень "Дністер". Біля нього на дереві нашкрябано (в перекладі з польської) : "Церква збудована у липні 1804 року". Верхи церкви завершують оригінальні, трираменні хрести, на яких зображено ряд символів.

На південний-схід від храму розташована дзвіниця, на стіні якої видно напис (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Цю дзвінницю громадським коштом за ініціативою отця ієрея Григорія Гуменного збудував Андрій Галадій". Правда, частину слів закриває великий, кам`яний хрест, опертий до стіни. Поруч знаходиться цвинтар, на щастя не засаджений деревами, тому зручно робити фотографії.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд у міжвоєнний період(?).  Фото з www.carpathians.eu
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид на іконостас.  Фото ? року з www.autotravel.ru