Блищиводи
Церква Покрова Пр. Богородиці 1910
Церква на карті.   Фото 25.06. 2008.
Вперше місцева церква згадується в документах 1570 року. Попередня до сьогоднішньої дерев`яна тризрубна одноверха церква була збудована у 1699 році, як свідчив напис на стіні вівтаря. У 1898-1899 рр. до церкви добудовано просторий бабинець - різьблений напис на надпоріжнику західних дверей в церкву (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Року 1898 дня 5 травня".

Незабаром, як свідчить різьблений напис на надпоріжнику південних дверей в наву (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Року Божого 1910 дня 1 червня" за пароха села Смереків о. Олександра Виханського звели існуючу церкву галицького типу (можливо, за проектом арх. В. Нагірного). Від 1961 до 1989 року стояла зачиненою. У 1991 р. ремонтована. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Дерев`яна церква стоїть у центрі села, на рівній ділянці, біля дороги. Тризрубна триверха будівля. Складається з ширшої наближеної до квадрату в плані нави, вужчого гранчастого вівтаря з невеликою прямокутною захристією при північній стіні та прямокутного бабинця. Церкву оточує піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів та приставлені кронштейни, перерване в місцях прилягання ризниці і ганків при південному вході в наву та західному - в бабинець. Стіни церкви вертикально шальовані дошками.

Незначно вищий зруб надопасання нави і нижчі зруби вівтаря та бабинця завершують низькі світлові восьмерики, вкриті шоломовими банями, увінчаними сліпими ліхтарями з маківками. На південний захід від церкви розміщена мурована стінного типу дзвіниця на дві арки, яку збудували у 1997 р. взамін розібраної невеликої деревяної стовпової одноярусної будівлі. 

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
В. Слободян "Жовківщина. Історико-архітектурні нариси церков. Том 5". Жовква-Львів-Балтимор - 1998.


.........................................................................................................................................................................................................................................................
Жовківський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор