Шишоровичі
Церква Св. Йосафата 1913
Церква на карті.  Фото 14. 05. 2008
Дерев`яна церква стоїть ліворуч на схилі при в`їзді до села зі сторони Судової Вишні. Перші письмові згадки про місцеву церкву збудовану громадою датовані 1799 (1808) роком. Вона була там, де раніше мала місце попередня церква. У 1913 р. на її місці постала існуюча, теж дерев`яна, як говорять старші мешканці села, привезена з Судової Вишні (?), де стояла з XVIIст. і була розібрана у 1909 р.

Кажуть, в середині вона мала стінопис. 5.07.2007 освячено відновлений іконостас.  Сьогодні це тризрубна безверха будівля латинізованого типу, вищий двосхилий дах нави якої увінчаний маленьким ліхтариком з маківкою. До північної стіни бабинця прибудована маленька ризниця. Святиня оточена вузьким піддашшям, яке над головним входом переходить у двосхилий дашок.

Очевидно, церква не так давно ремонтована, адже знаходиться у дуже доброму стані. 28 жовтня 2009 р. їй виповнилося 370(?) років. Храм є архітектурною пам`яткою. За словами сільського голови с.Мокряни Люби Коваль, за радянських часів цей храм був закритий, але парафіяни потай відкривали його на Великдень та крадькома проводили похоронні відправи. Зараз церкву святого Йосафата відновлено, люди, навіть з інших областей, подарували храмові престіл, ікони, вишивки.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Мостиський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор