Бабче
Церква Св. Арх. Михайла 1805
Існуюча дерев'яна церква зведена за одними даними у 1805 році, за іншими - у 1816, а 1817 року освячена. Була парафіяльною. Південні двері до нави розмальовані святими, одвірки і надпоріжники (як і західних дверей до бабинця) прикрашають вишиті рушники. Пам'ятка архітектури місцевого значення. В користуванні Української Православної Церкви.

Стара церква знаходиться на схід від центральної частини села, 60 м. на північ від головної дороги, на схилі, недалеко забудови. Це - не широка, видовжена в плані тризрубна будівля, в якої зруб нави незначно ширший за зруби бабинця і вівтаря. До вівтаря з півночі та півдня прибудовані ризниці. Оточує церкву піддашшя, стіни під опасанням збереглися з відкритого зрубу, над опасанням - оббиті бляхою.

Крім головного входу до святині з заходу є бічний з півдня до нави. Восьмерик над навою завершує маленький верх, увінчаний ліхтарем з маківкою. Дерев'яна триярусна дзвіниця знаходиться на захід від церкви. На прицерковній території збереглася могила о. Романа Петровського (1864-1935), пароха с. Бабче. У 2008 році освятили фундамент майбутньої кам'яної церкви Трьох Святителів. Очевидно, стару церкву зовні не будуть відновлювати.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Богородчанський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор