Чорнокунці
Церква Св. Миколи 1827
Церква на карті.  Фото 17. 07. 2007.
Відомо, що у 1578 р. в селі вже існувала церква. У 1705 р. вона отримала привілей від власника поселення Мартина Торжковського. Теперішня дерев`яна церква постала на місці давнішої у 1827 році.

Стояла зачиненою з 1961 по 1989 рр. В кінці вересня 2008 р. злодії винесли з церковці унікальну ікону. Церква у користуванні громади УПЦ Київського Патріархату.

Церква-каплиця розташована у східній частині поселення, на схилі в оточенні високих дерев. Двозрубна безверха, дубові підвалини якої опираються на кам'яний підмурівок. До маленької нави, вкритої двосхилим дахом зі сходу прилягає вужчий вівтар, до якого з півночі прибудована ризниця.

З трьох сторін наву оточує піддашшя, яке опирається на профільовані випусти вінців зрубів. Стіни підопасання шальовані вертикально дошками, надопасання - дошками і лиштвами. На захід від церковці стоїть велика деревяна одноярусна приземиста дзвіниця, вкрита пірамідальним наметом.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор