Лукавець
Церква Покрова Пр. Богородиці 1740
Церква на карті.   Фото 1.09.2008.
Згідно місцевих переказів у церкві молився Богдан Хмельницький, який проїжджав через село у 1600-х рр. Очевидно, мова про попередницю існуючої церкви. Теперішня церква збудована у 1740 році. Відновлена в 1879 році. Стіни надопасання покриті бляхою у 1979 році. Церква була дочірньою до парафіяльної в сусідньому селі Батьків. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква в користуванні громад УГКЦ і УПЦ КП(?).

Розташована у північній частині села, при дорозі, біля цвинтара. Будівля тризрубна, одноверха з соснового дерева на дубових підвалинах. Складається з квадратної ширшої нави та прямокутних вужчих бабинця і вівтаря з ризницею з півночі. Церкву оточує опасання, оперте на стовпи з підкосами. Зруб підопасання відкритий.

Стіни надопасання оббиті бляхою у 1979 р. (напис на південному причілку входу в бабинець, окрім якого існує і західний вхід). Нава завершена пірамідальним наметовим дахом з одним заломом, увінчана маківкою. Іконостас чотириярусний з 1991 р. Його різьбив Петро Дуб'янський зі села Стибирівка. На захід від церкви знаходиться дерев`яна двоярусна дзвіниця з чотирма дзвонами, накрита наметовим дахом. Перший ярус зрубний, другий стовповий.

ЛІТЕРАТУРА: В. Вуйцик, С. Івасейко, В. Слободян "Українські церкви Бродівського району". Львів: Місіонер, 2000 р. - 192 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Бродівський
район
___

Львівська
область
___

Рисунок і план церкви. Автор Карл Раабенгофер, 25 вересня 1916 р., з www.zbruc.eu
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор